مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

سلیمانی: اشنوگل منافقین را عصبانی کرد/ اصغری: غواص‌ها در جنگ مورد بی‌مهری قرا‌ر گرفتند

علی سلیمانی کارگردان فیلم سینمایی «اشنوگل» گفت: سازمان منافقین درباره فیلم صحبت کرد و از فیلم بدشان آمد، البته طبیعی است چون در فیلم ما درباره فتنه و منافقین صحبت می‌شود.

نشست نقد و نمایش فیلم «اشنوگل» در دانشکده فارس عصر امروز (۶ دی ماه) با عوامل سازنده فیلم علی سلیمانی (کارگردان) و ابراهیم اصغری (تهیه کننده) برگزار شد.

پس از نمایش فیلم، رضا شاعری که برادرش از شهدای غواص بود در جایگاه قرار گرفت و ترانه‌ای خواند که آن را تقدیم به شهدای غواص کرد و گفت: امیدوارم ذره‌ای از ایثار برادر بزرگترم را که ندیدم در زندگی خود جاری کنم. اما کتاب ها و خاطراتش را مرور کردم مادرم برادرم را به عنوان یک الگو برای ما قرار داد.

در ادامه علی سلیمانی (کارگردان) طی سخنانی گفت: ما در اکران مظلوم بودیم اما در دانشگاه‌ها بسیار خوب بود و فضایی به وجود آمد که فیلم را نمایش دادند و خداراشکر که سازمان منافقین هم در مورد فیلم صحبت کرد و از فیلم بدشان امده بود. البته طبیعی است چون در فیلم ما در مورد فتنه و منافقین صحبت می‌شود. وقتی فیلمی ساختیم که دشمن ناراحت شده است باید کمک کرد تا این فیلم دیده شود و اکران هایی از این دست بهانه های خوبی است تا فیلم اشنوگل دوباره دیده شود.

این مطلب را هم بخوانید :  حذف سریال زیرخاکی اپوزیسیون را خوشحال می‌کند/ مدیران صدا و سیما تسلیم حاشیه‌سازی‌ها نشوند

او گفت: ابتدا از اکران کم فیلم ناراضی بودم اما حالا خوشحالم که این فضا را دانشگاه ها به وجود اوردند. دوستان خود را به دیدن فیلم تشویق کنید که فیلم را ببینند و در مورد فیلم ما بنویسند. جنگ در همه جای دنیا جنگ است اما جنگ ما یک تفاوت نازنین داشت و آن هم این بود که ارزش‌ها را زنده کرد. از اکران صمیمی و کوچک شما ممنونم.

* رفتار تحقیرآمیز سینماها با فیلم دفاع مقدسی

ابراهیم اصغری نیز به عنوان تهیه کننده عنوان کرد: من بارها این فیلم را دیده‌ام. برادر کوچک من هم با غواص‌ها رفت. سال‌ها درباره این موضوع فیلمی ساخته نشد و غواص‌ها بسیار در جنگ ما مورد بی‌مهری قرار گرفتند.

او گفت: اکران و پخش فیلم دفاع مقدس در جمهوری اسلامی که به بلوغ رسیده، بسیار سخت است. وقتی فیلمت را به سینماها می‌بری، با شما تحقیرآمیز برخورد می‌کنند! تمام تلاش ما برای یک اکران خوب است. خوشحالیم که فیلم توانسته جای خودش را بین مخاطبان پیدا کند. البته مخاطب فیلم‌های ارزشی و دفاع مقدس خیلی به سینما نمی‌روند، نمی‌دانم چکار باید کرد که این مخاطبان را به سینما بکشانیم.

وی در خاتمه تاکید کرد: این فیلم با هزینه بسیار کم ساخته شد نهاد ها حمایتی نکردند اما از پا ننشستیم. دلیلی که در جنگ ما پیروز شدیم یکی این بود که فرمانده ها جلو می رفتند ما پشتشان بودیم در فرهنگ هم این گونه باید باشد. اما متاسفانه اینطور نیست.

این مطلب را هم بخوانید :  معاون وزیر کشور: جای معماری ایرانی اسلامی در برخی پروژه‌ها و برنامه‌ها خالی است

مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =