مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

آیت‌الله مرتضی تهرانی: نمی‌شود هم خدا و هم شیطان را راضی کرد .

مرحوم آیت‌الله شیخ مرتضی تهرانی فرزند میرزاعبدالعلی تهرانی و برادر گرامی مرحوم شیخ مجتبی تهرانی و از اساتید مشهور اخلاق کشورمان محسوب می‌شود. پدر ایشان حاج میرزا عبدالعلی از شاگردان آیت‌الله عبدالکریم حائری یزدی، مؤسس حوزه علمیه قم بود. این خاندان پاک که عمر خویش را در مسیر محبت اهل‌بیت(ع) صرف کردند، همواره محل رجوع عاشقان و پیروان ائمه معصومین(ع) بودند.

مرحوم شیخ مرتضی تهرانی که امام جماعت مسجد میرزا موسی واقع در بازار تهران را بر عهده داشت، جلسات اخلاق خود را در زیرزمین منزل مسکونی که آنجا را تبدیل به حسینیه کرده بود، همراه با جلسات تفسیر قرآن با رویکردی اجتماعی اعتقادی  برگزار می‌کرد.

ایشان در یکی از این جلسات که شهریورماه سال گذشته در حسینیه آن مرحوم برگزار شد، با اشاره به اینکه اگر چنانچه انسان خواست با یک دستش دو تا هندوانه بردارد، هم خدا را راضی نگه دارد و هم شیطان را این نمی‌شود. قطعاً نمی‌شود، نشده و نخواهد شد، افزود: مرتب باید به خدا التماس کرد که خدایا زورمان نمی‌رسد، ضعیف هستیم، دستمان را بگیر سر دو راهی‌ گمراه نشویم … این شیطانی است که رانده شده، رجیم است. این شیطان رجیم به خدا گفته من آن‌هایی که می‌خواهند با یک دستشان دو تا هندوانه بردارند، زورم به آن‌ها می‌رسد. برای آن‌هایی که می‌گویند دل خانه‌ای است که خداوند متعال برای خودش و حب خودش و ایمان خودش خلق کرده است؛‌ دل را به غیر خدا نمی‌دهیم.

 

مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =