اربعین به مانور قوی اجتماعی در جهان تبدیل شده است

حسین‌علی‌ امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در دومین نشست سلامت استان با محوریت سلامت در اربعین اظهار کرد: نعمت امنیت و سلامت دو تا از بزرگترین نعمت‌هایی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و تا زمانی که مشکلی برای انسان پیش نیامده است قدردان این دو نعمت الهی نمی‌شویم.

وی افزود: نعمت سلامت در زندگی افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، و این موضوع مهم از نظر شخصی و اجتماعی نیز در جایگاه بالایی قرار دارد و خدمت کردن نیز ملزم به داشتن نعمت سلامت است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: سلامت در اربعین برای زائران که امروز به یکی از اجتماعات بزرگ مسلمان تبدیل شده، بسیار حائز اهمیت است، و این امر مهم امروز به‌عنوان مانور قوی اجتماعی در مبحث سیاسی در جهان تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: استان ایلام به‌عنوان یکی از گذرگاه‌های اصلی تردد زائران اربعین است.

امیری خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نقش‌های مهم و تاثیرگذار در مراسم اربعین که از جایگاه ویژه برخوردار است نحوه خدمات‌رسانی پزشکان، پرستاران و .. است، لذا این افراد باید تلاش کنند در بهترین نحو در این راستا انجام وظیفه کنند.

در ادامه قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام نیز در این این مجمع گفت: سال گذشته در ایام اربعین بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مرز مهران به عتبات عالیات کشور عراق تردد کردند و این موضوع نشان از همدلی ملت و نظام در بحث کنگره عظیم اربعین است.

وی افزود: حرکت بسیار عظیم اربعین مظهر شیعه‌گری مسلمانان را در جهان بیان می‌کند، سال گذشته ۶۷ درصد زائرین از ایلام و مرز مهران راهی کشور عراق شدند.

این مطلب را هم بخوانید :  فساد ارزی و تذکر ۱۰۵ نماینده به « روحانی » درباره رسیدگی به پرونده فساد ارزی

استاندار ایلام در پایان یادآور شد: پایگاه‌های امداد و نجات در مسیر زائرین ایلام به مهران در ایام اربعین در راستای خدمات‌رسانی  با همکاری بهداشت و درمان، هلال احمر و پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر می‌شوند.

/ فارس

مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =