مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

این هفته منتظر عرضه اولیه باشیم؟

به گزارش نبض بورس، از ابتدای سال جاری تاکنون سه نماد برای اولین بار سهامشان در بازار سرمایه عرضه شد. ابتدا در ۲۰ فروردین ماه سال جاری سهام شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با نماد صبا عرضه شد و سپس در مورخه ۲۷ فروردین ماه سال جاری سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا دومین عرضه اولیه سال ۹۹ را به نام خود به ثبت رساند.

سومین عرضه اولیه سال ۱۳۹۹ در مورخه ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری به نام شرکت شیر پاستوریزه گیلان با نماد غگیلا به ثبت رسید. ۲۰ درصد از سهام این شرکت در فرابورس برای اولیه بار عرضه شد و در این عرضه اولیه دو میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۷ کد معاملاتی مشارکت کردند و به هر کد ۱۵ سهم اختصاص یافت.

بیشتر بخوانید:

 

زمزمه هایی برای چهارمین عرضه اولیه سال جاری در این هفته مطرح بود و قرار بود طبق مصاحبه های انجام شده سهام مجتمع صنایع لاستیک یزد با نماد پیزد عرضه اولیه شود که گویا این عرضه اولیه لغو شده است.

افسانه اروجی معاون بازار فرابورس ایران طی مصاحبه ای اعلام کرد: مهلت درج نماد تا عرضه اولیه سهام شرکت صنایع لاستیک یزد تا ۲۶ فروردین بوده است و بنابراین به دلیل به پایان رسیدن این مهلت، پیزد مجددا باید در هیات پذیرش فرابورس مهلت دو ماهه برای عرضه اولیه بگیرد، در نتیجه عرضه اولیه این سهم که قرار بود در روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت انجام شود، فعلا منتفی است.

اروجی

با توجه به این مصاحبه این هفته عرضه اولیه در بازار سرمایه نخواهیم داشت و عرضه اولیه پیزد به تعویق افتاده است.

 


سرویس اقتصادی – مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =