مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

زغال‌سنگ کرمان بورسی می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور خبر داد:

به گزارش نبض بورس به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد کشور، رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: شرکت سرمایه‌گذاری این صندوق در ماه‌های آینده وارد بازار سرمایه می‌شود و به تبع آن شرکت‌های تابعه از جمله زغال‌سنگ کرمان را وارد بورس خواهد کرد.

وی افزود: افزایش بازده دارایی‌های صندوق فولاد یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق در سال جهش تولید است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور بیان کرد: با توجه به بررسی‌های جامعی که در شورای سرمایه‌گذاری صندوق فولاد انجام شد، به این نتیجه رسیدیم که ورود هوشمندانه به بازار سرمایه، مناسب‌ترین رویکرد در راستای افزایش بازده دارایی‌های صندوق است.

مسرور گفت: شرکت فولاد تجارت دالاهو به عنوان شرکت سرمایه‌گذاری صندوق نسبت به بورسی شدن شرکت‌های تابعه و سرمایه‌گذاری در بازه زمانی تعیین شده، اقدام می‌کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور ادامه داد: شرکت‌های سنگ آهن مرکزی ایران، زغال‌سنگ پرورده طبس، زغال‌سنگ کرمان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد خراسان و فراورده‌های نسوز آذر در قالب یک هلدینگ فولاد تجارت دالاهو در بورس قرار می‌گیرد.

به گفته کارشناسان در حال حاضر ۳ هزار کارگر در معادن زغال‌سنگ فعال ۳ شهرستان شمالی کرمان شامل زرند، راور و کوهبنان مشغول کار هستند که قرار گرفتن این معادن در بورس می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مطالبات و مشکلات قدیمی و حل نشده این قشر از زحمتکشان جامعه باشد.


سرویس اقتصادی – مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − پنج =