مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

ونیر لمینت دندان یا لیمینت سرامیکی چیست؟

ونیر های دندانپزشکی ، که به آن ونیر های چینی ، ونیر های کامپوزیت یا لمینت های دندان نیز گفته می شود ، یک روش درمانی زیبایی دندانپزشکی است که دندان یا دندانهای منتخب شما را با پوسته های نازک پرسلین یا سرامیک می پوشاند. این پوسته های نازک جایگزین مینای دندان می شوند که یک لایه محافظ طبیعی روی دندان ها است.

لیمینت سرامیکی

ونیرهای دندانپزشکی به شما دندانهایی با مشخصات ظاهری مشابه با دندان های طبیعی می دهند ، مانند شکل ، بازتاب نور ، رنگ و طول یکسان. ونیرها را می توان از نظر قدرت با مینای دندان طبیعی مقایسه کرد.

فرایند نصب لمینیت در ایران

فرایند تکمیل لمینت دندان حدود دوهفته زمانی میبرد و درصورتیکه بیماران از خارج از کشور به ایران مراجعه کنند باید ۱۰ تا ۱۴ روز در کشور بماند. ونیر دندان طی ۲ جلسه انجام شده و معمولا ۳ ویزیت برای تکمیل آن لازم است.

جلسه آماده سازی

در این جلسه ، دندانپزشک دندانها را برش داده و حدود ۱ میلی متر مینای دندان را جدا می کند تا به عرض ونیر پرسلن و ارتفاع و اندازه مناسب برای قرار دادن ونیر برسد. اگر بیمار می خواهد از ونیر پرسلین روی بعضی از دندانهای خود اما نه همه آنها استفاده کند ، بهتر است سایر دندان های اطراف را با روشی که زمان کمی میبرد، سفید کند. پس از آن ، دندانپزشک مدلی از دندانهای بیمار (قالب) تهیه می کند و مدل را به آزمایشگاه دندانپزشکی می فرستد. هر ونیر به طور جداگانه در آزمایشگاه ساخته می شود. معمولاً ۱ تا ۲ هفته طول می کشد تا ونیر ها آماده شوند.

این مطلب را هم بخوانید :  قرمزی چشم را چگونه می توان درمان کرد ؟ + درمان خانگی

نکات مهم بعد از انجام لمینت

جلسه قرار دادن ونیر

با آماده شدن ونیر های دندان ، دندانپزشک آنها را به طور موقت بر روی دندان های بیمار قرار می دهد تا اندازه، رنگ و مناسب بودن آنها را بررسی کند. اگر هم بیمار و هم دندانپزشک از نتیجه راضی باشند ، مرحله پیوند زدن شروع می شود.قبل از قرار دادن دائم ونیر ها ، دندانپزشک دندان های بیمار را کاملاً تمیز می کند. از ماده ای اسیدی برای سفت شدن سطح دندان ها و ونیر ها استفاده می شود. سیمان مخصوصی روی آنها اعمال می شود. سپس ونیر ها روی دندان ها ثابت می شوند. پس از قرار دادن آنها روی دندان ها ، پرتویی روی دندان ها تابیده می شود تا مواد شیمیایی موجود در سیمان فعال شوند. این روند ممکن است حدود ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد.

در بعضی موارد ، این عمل تحت بیهوشی انجام می شود ، نه به این دلیل که دردناک است ، بلکه به دلیل این که ممکن است برای بعضی از بیماران مدت طولانی تحت عمل بودن سخت باشد.
در پایان ، دندانپزشک سیمان اضافی را خارج می کند. دندانپزشک همچنین تراز و چگونگی نشستن دندان ها هنگام بسته شدن دهان را بررسی می کند ، به عبارت دیگر ، جویدن بیمار در صورت لزوم بررسی و اصلاح می شود.

این مطلب را هم بخوانید :  قرمزی چشم را چگونه می توان درمان کرد ؟ + درمان خانگی

چرا در ایران دندان هایمان را لمینیت کنیم؟

گذشته از جراحی های پلاستیکی که ایران برای آنها شهرت زیادی دارد ، در برخی زمینه های دیگر نیز کشور دارای پتانسیل بالایی است. یک نمونه خدمات دندانپزشکی مانند لمینیت است. با موقعیتی معتبر ، ایران و به ویژه پایتخت تهران ، از هزاران مسافر که این کشور را نسبت به مقصد های دیگر انتخاب می کنند ، استقبال می کند تا مراحل دندانپزشکی خود را در کلینیک های تخصصی و مجهز دندانپزشکی ایران انجام دهند. بیشتر بیمارانی که برای اهداف دندانپزشکی به ایران مراجعه می کنند از اروپا ، آمریکای شمالی و خاورمیانه هستند.

اول از همه ، کیفیت بالای خدمات دندانپزشکی است که باعث حرکت رو به جلو کشور در این زمینه میشود. دوم ، مهارت بالای دندانپزشکان ایرانی کمک زیادی می کند تا این کشور به هیچ وجه در رتبه دوم قرار نگیرد. دندانپزشکان ایرانی با بهره گیری از پیشرفت های جدید فن آوری ، بهترین خدمات را در خاورمیانه ارائه میدهند. سرانجام ، قیمت نقش بسیار مهمی در جذب بسیاری از بیماران برای ورود به کشور برای درمان های خود دارد. به عنوان مثال ، اگر شما در یک کشور غربی مانند ایالات متحده زندگی می کنید ، لمینیت دندان ممکن است برای شما هزینه زیادی داشته باشد. با این وجود ، شما ممکن است همین روال را در ایران با هزینه ۲ تا ۳ برابر کمتر از قیمت در کشور خود انجام دهید.

این مطلب را هم بخوانید :  قرمزی چشم را چگونه می توان درمان کرد ؟ + درمان خانگی

دکتر ادیب: مزایا و معایب لمینت های کامپوزیتی و سرامیکی


سرویس سلامت – مجله اینترنتی اظهار  

سلامت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 9 =