مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

ضریب نفوذ موبایل در کشور بیش از ۱۰۴ درصد است/ استفاده ۳۳ میلیون نفر از اینترنت همراه


معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات اعلام کرد:
بر طبق آمارهای دفتر معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات ضریب نفوذ موبایل در کشور به عدد ۱۰۴٫۱۴ درصد رسیده است، همچنین بیش از ۳۰ میلیون ایرانی در از انترنت همراه استفاده می کنند .


آمار بررسی های معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات بر طبق جداول منتشر شده حاکی از آنست که از سال ۸۶ تا کنون ضریب نفوذ موبایل در کشور به ۱۰۴٫۱۴ درصد و آمار استفاده کنندگان از اینترنت همراه به ۳۳ میلیون نفر تا پایان سال ۹۵ رسیده است.
بر طبق این جداول ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه از ۳۹٫۵ درصد از سال ۸۶ با طی روندی صعودی به ۱۰۴٫۱۴ درصد در سال ۹۵ رسیده است.
تعداد روستاهای دارای ارتباط از ۵۲ هزار و ۹۶۲ روستا در سال ۹۱ به ۵۵ هزار و ۲۰۷ روستا تا پایان ۹۵ ارتقا پیدا کرده است، همچنین جداول منتشر شده در مقایسه ضریب نفوذ تلفن ثابت طی سالهای ۸۶ تا پایان ۹۵ نشان می دهد ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۸٫۵۴ درصد رسیده و این میزان در سال ۸۶، ۳۳٫۴۹ درصد بوده است.
آمارها نشان می دهد ضریب نفوذ مشترکان تلفن همراه از سال ۸۶ تا کنون نیز رشد چشمگیری داشته به گونه ای در سال ۸۶ ضریب نفوذ ۳۹٫۵ درصد بوده و این میزان تا پایان سال ۹۵ به ۱۰۴٫۱۴ رسیده است. با افزایش ضریب نفود تلفن همراه در کشور آمارهای واگذاری سیم کارت‌ها نیز با رشد مواجه بوده است و جدول معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات این میزان واگذاری را در سال ۹۵، ۱۹۳٫۷۶ اعلام کرده است.
رشد در میزان پهنای باند بین المللی نیز جدول دیگری است که از سوی این معاونت منتشر شده که از میزان پهنای باند ۷۴۳ گیگابایتی در پایان ۹۵ خبر می هد، این رشد در پهنای باند در سال ۹۴ نیز قابل توجه بوده اما در سالهای ماقبل آن چندان رشدی نداشته است.
همچنین ظرفیت IP های داخلی کشور با رشد قابل توجهی در سالهای ۹۴ تا ۹۵ عدد شش هزار و ۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه را نشان می دهد.

در ادامه جداول منتشر شده در خصوص آمارهای ارائه شده را ببینید.

 

 

مجله خبری اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =