مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

عراق| ادعای تلاش برخی گروه‌های سیاسی برای حفظ عبدالمهدی به عنوان نخست‌وزیر

صباح الکربولی از اعضای مهمترین گروه سیاسی اهل سنت موسوم به ائتلاف القوی العراقیه در گفتگو با بغداد الیوم اظهار داشت در این شرایط حساس اجماع ملی و متحد شدن گروه های سیاسی امری ضروری است. به ویژه اینکه پس از سقوط قیمت نفت، شیوع کرونا و خواسته های تظاهرات کنندگان کشور وضعیت سختی پیدا کرده است.

وی افزود نظام سیاسی در وضعیت سرخوردگی قرارگرفته است و در دوره های گذشته نتوانسته است راه حل هایی حقیقی ارائه کند

ادعای تلاش برخی طرف‌های برای حفظ عبدالمهدی به عنوان نخست وزیر

از سوی دیگر باسم خشان از نمایندگان پارلمان عراق در گفتگو با بغداد الیوم ادعا کرده است برخی گروه های سیاسی تلاش می کنند تا عادل عبد الهدی نخست وزیر مستعفی عراق همچنان در قدرت ابقا شود.

وی افزود  این خواسته گروه های سیاسی کُرد است که امتیازات و دستاوردهایی بی سابقه را در دوره عادل عبد المهدی به دست آورده اند.

به ادعای وی، ائتلاف الفتح، ائتلاف سائرون و نیز ائتلاف القوی العراقیه خواستار ابقای عبد المهدی هستند.

خشان افزود عادل عبد المهدی هم به دنبال این است که برای مدت بیشتری نخست وزیر باشد. او با اختیارات کامل مشغول به فعالیت است

خبر دیگر اینکه ائتلاف پارلمانی النصر از وجود فشارهایی علیه مصطفی الکاظمی از سوی گروه های سیاسی برای به دست آوردن برخی پست های وزارتی خبر داد و افزود همه گروه ها سهم خود را می خواهند.

خاطر نشان می شود برهم صالح رئیس جمهور عراق روز پنجشنبه ۲۱ فروردین و در پی انصراف عدنان الزرفی از تشکیل دولت جدید، این ماموریت را به مصطفی الکاظمی محول کرد.

انتهای پیام/


سرویس سیاسی – مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − سه =