مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

عمران خان: هند در حال نسل کشی مسلمانان کشمیری است

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان سیاست های دولت هند در کشمیر را فاشیست هندو خواند.

وی ضمن یک توئیت تصریح کرد: حزب بی جی پی کرونا را بهانه کرده و از آن علیه مسلمانان سواستفاده ابزاری می کند.

عمران خان اظهار داشت: در حالی که تمام توجه جهان به موضوع کرونا جلب شده است نسل کشی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی ادامه دارد و دولت هند افکار و اندیشه های سازمان افراط گرای هندوی آر اس اس را پیاده می کند.

نخست وزیر پاکستان افزود: از نظر سازمان ملل کشمیر یک منطقه تعیین تکلیف نشده است و هیچ کشوری حق ندارد در مورد آن به صورت یک جانبه تصمیم بگیرد ولی شاهد این هستیم که هند با لغو خود مختاری کشمیر عملا در حال تبدیل جمعیت این منطقه است.

عمران خان گفت: تغییر تناسب جمعیت منطقه و اسکان غیر کشمیری ها در کشمیر مخالفت آشکار با قوانین بین المللی و تفاهم نامه های گذشته از جمله تفاهم نامه جنوا است.

رهبر حزب تحریک انصاف واکنش جامعه جهانی را خواستار شده و اضافه کرد: این وظیفه نهادهای بین المللی است که در رابطه با مساله کشمیر موضعی شفاف و قاطعانه داشته باشند.

وی تاکید کرد: هیچ کشوری حق ندارد بافت جمعیت کشمیر را تا زمان برگزاری همه پرسی تغییر دهد و بومیان منطقه را به اقلیت تبدیل کند.

گفتنی است همزمان با شروع کرونا در هند برخی رسانه های این کشور مسلمانان و به خصوص جماعت تبلیغی را عامل اصلی گسترش کرونا معرفی کرده و از آن برای فشار بیشتر به مسلمانان استفاده کردند.

طی ۳۰ سال اخیر هند حدود ۱۰۰ هزار مسلمان کشمیری را کشته و باعث مفقود الاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده است.

دولت دهلی نو اخیرا با لغو خود مختاری کشمیر هزاران غیر کشمیری را روانه این منطقه کرده است، کارشناسان بر این باورند که اگر این روند ادامه پیدا کند به زودی بومیان کشمیری تبدیل به اقلیتی ضعیف خواهند شد.

انتهای پیام/.


سرویس سیاسی – مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 11 =