مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

تونل انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه دی امسال به بهره‌برداری می رسد

محمدمهدی شهریاری در حاشیه بازدید از مراحل احداث تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه اظهار کرد: دولت تدبیر و امید برای احیای دریاچه ارومیه به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم اهتمام جدی دارد که این تلاش‌ها نیز ستودنی است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در این راستا تلاش‌های بسیار مطلوبی صورت گرفته و هم اکنون تونل انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه از پیشرفت ۸۹٫۳۳ درصدی برخوردار است.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون برای پروژه عظیم انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که اگر با هزینه‌های امروز محاسبه شود بیش از ۸ هزار میلیارد تومان دولت برای این پروژه اعتبار تخصیص داده است.

وی با اشاره به پیگیری جدی رئیس جمهور برای اتمام این پروژه تصریح کرد: با توجه به تخصیص منابع صورت گرفته، کل پروژه از پیشرفت ۸۷٫۵۰ درصدی برخوردار بوده و دی ماه امسال با اتمام تونل، نزدیک به ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه می رسد.

تونل انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه از طرح‌های مهم دولت برای احیای دریاچه بوده و پیشتر اعلام شده بود که تا خرداد ماه به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =