مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

شورای انقلاب یمن : ادعای آتش‌بس سعودی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌هاست

شورای عالی سیاسی یمن در بیانیه‌ای ادعای آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی را رد کرد و گفت که این ائتلاف طی این مدت، دست به تشدید حملات و عملیات زده است.

به گزارش خبرگزاری سبأ یمن (وابسته به دولت نجات ملی)، این شورا امروز پنجشنبه در نشستی به ریاست «مهدی المشّاط «رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت که جمهوری یمن هرگونه راه حل‌ها یا توافق‌های پراکنده را قبول نمی‌کند.

شورای مذکور از ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر اعلام ابتکار عمل آتش‌بس آن هم در حالی که دست به لشکرکشی و تشدید حملات زده، ابراز تعجب کرد و گفت که این اقدام با هدف سرپوش گذاشتن بر جنایت‌ها و نقض قوانین و مقررات بین‌المللی است.

شورای عالی سیاسی یمن از مقاومت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در برابر این حملات و تجاوزات نظامی طی دو هفته اخیر در جبهه‌های مختلف تقدیر و تشکر کرد.

ائتلاف عربستان سعودی و امارات عربی متحده دو هفته پیش در چنین روزی (۲۱ فروردین) از آغاز آتش‌بس یک‌طرفه در یمن خبر داد و مدعی شد که همه حملات هوایی و زمینی «با هدف کمک به تلاش‌ها برای مقابله با کرونا» در یمن متوقف و در صورت استقبال طرف مقابل، این آتش بس قابل تمدید است.

طی این مدت حملات زمینی و هوایی سعودی‌ها که اخیراً متحمل شکست‌های سختی در جبهه مأرب و جبهه الجوف (جنوب عربستان) شدند، تشدید شد و تاکنون بنا بر اعلام وزارت دفاع یمن صدها حمله این ائتلاف در جبهه‌های مختلف دفع شده است.

انتهای پیام/


سرویس سیاسی – مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − هفت =