مجله اینترنتی اظهار
اظهار دات آی آر

راز دلقک !

آسمان ، ریسمان به هم میبافد تا بگوید من هم هستم ….
تاکتیک جدیدی که توسط مجری فراری به کار گرفته شده تا خزعبلاتی را که نزد اساتید مستکبر خودش آموخته و با هجو و دستمایه ای از فکاهی پرورانده را به خورد جوانانی که آشنایی با عرفان و فلسفه اسلامی ندارند ، بدهد .
دلقکی که نقابی از جنس فکاهی میزند تا افکار و عقایدی کاملا اومانیستی را در قالب نوعی عرفان که ساخته و پرداخته ذهن شوم خود و مربیان پلیدتر از خود است به عنوان “عرفان ناب” جلوه دهد . عرفانی که یکی از شاکله های اصلی آن اقدامات شدیداً خشونت آمیز و تحرکات شبه اپزیسیونی است .
این تفکر ، اقداماتی مانند قتل نفس و خسارت به اموال عمومی را تحت چالش های دوره ای که در شبکه های مجازی به راه می اندازد ، راه رشد و تعالی می داند . رسانه هایی که در اختیار این تفکر قرارگرفته و تماماً با پشتیبانی استکبار جهانی و بودجه آمریکایی اداره می شود ، افراد و مخاطبین خود را آشکار و پنهان به اعمال خشونت و ایجاد ناامنی در جهت رسیدن به خواسته های سران و سرمایه گذاران آن که براندازی نظام تنها بخش از آن خواسته هاست ، تحریک می کند و انجام رفتار های خشونت آمیز از جمله آتش زدن مراکز عمومی و مذهبی را تنها راه مطرح شدن در رسانه ها می داند .
البته کسی که چنین رفتار های ضد اجتماعی را از خود نشان می دهد ممکن است مشهور شود اما شهرت به هنجار شکنی و یاغی گری چه افتخاری دارد ؟ شهرت به آسیب رساندن به هموطنان به واسطه آتش سوزی چه افتخاری می آورد ؟
از آن جایی که این رسانه برای مخاطب خود هیچ ارزش و شعوری قائل نیست همواره با انتشار اخبار کذب و ادعاهای واهی ، سعی می کند تا گروهک خود را بیش از تعداد انگشت شماری که هست جلوه دهد . و وظیفه اهل رسانه و فرهنگ این است در مقابله با چنین پدیده هایی لا اقل در زمین دشمن بازی نکنند !
…. یکشنبه شب ۶ آذر ماه ۹۶ ، این خبری بود که در رسانه های رسمی و شبکه خبر صدا و سیما پخش شد : رئیس پلیس پایتخت با تایید اقدام یک تن برای روشن کردن آتش مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس از تحقیقات ماموران و برای شناسایی و دستگیری این فرد خبر داد. و با بردن نام گروهک ری استارت . این گروهک را مسئول این اقدام دانست .


با انتشار این خبر در سطح رسانه ملی با این کیفیت در حقیقت تنها کاری که انجام شده رساندن این گروهک به هدفشان است . فردی که با حمله به یک باشگاه معتبر و تهیه تصویر از مراحل انجام جرم خود ، علناً درخواست می کند که اقدام او را در برنامه نود نمایش دهند ، هدفش شهرت است ، هدفش این است که با این عمل مجرمانه خود و به طبع ، تفکر خود را در سطح وسیع تری مطرح کند و متاسفانه گاهی برخی بی تدبیری ها و بی سوادی های رسانه ای به راحتی مددیار اعمال خرابکارانه دشمن می شود و با انتشار نام و نشان یک تفکر برانداز و معاند در رسانه ملی باعث می شوند عده انگشت شماری که دنباله روی این تفکر هستند ، احساس خود بزرگ بینی کنند و خیال کنند راه به جایی میبرند درحالیکه چنین نیست… .

نویسنده : امیرعباس سلیمی رنانی

 

مجله اینترنتی اظهار

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =